Pl En

O nas

Mam na imię Darek i witam wszystkich na stronie poświęconej mojemu towarzyszowi  wypraw łowieckich GEREMU (ANGRY OD HOSTALKY) – psu rasy Chesapeake Bay Retriever. 

Łowiectwo, a w szczególności polowania na ptactwo wodne z „bałwankami” jest moją największą pasją.  Ten rodzaj polowania wymaga  od myśliwego  posiadania dobrze ułożonego psa najlepiej z  grupy aporterów. Bardzo długo zastanawiałem się nad wyborem odpowiedniej rasy. Po przeczytaniu wielu artykułów w prasie zagranicznej, jak i opinii na różnych forach poświęconych psom myśliwskim, mój wybór padł na rasę praktycznie nie znaną w Polsce – CHESAPEAKE BAY RETRIEVER. To, co najbardziej zafascynowało mnie w opiniach myśliwych o tej  rasie to ich wielka pasja łowiecka, inteligencja oraz że są to psy jednego właściciela. W USA, skąd wywodzi się ta rasa, mówi się że jest to Marine Corps wśród retrieverów.

Następną fazą było znalezienie odpowiedniej hodowli. Nie była to sprawa prosta, gdyż w Polsce nie było jeszcze żadnej . Po wielu godzinach spędzonych w Internecie , znalazłem na czeskim  forum łowieckim informację, że w hodowli Od Hostalky są szczeniaki rasy Chesapeake Bay Retriever  (dwa ostatnie), a co najważniejsze - ich matka Atta jest użytkowana łowiecko. Wyruszyłem pod Brno do Państwa Kucharów i po kilku testach zdecydowałem sią wybrać Gerego (podobno najbardziej złośliwego  łakomczucha z miotu).

Po czterech latach wspólnych polowań, ćwiczeń nie żałuję wyboru  rasy i oczywiście Gerego, a także  uważam że dewiza Chesapeaków „ hunting is life, the rest are just details” jest jak najbardziej prawdziwa. Te psy żyją po to, żeby polować. Dlatego z czystym sumieniem polecam tę rasę wszystkim pasjonatom łowiectwa, a w szczególności polującym na ptactwo.